Viessmann Vitocal 222-S Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda 5,5kW/230V, zásobník TV 220l

Viessmann Vitocal 222-S Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda 5,5kW/230V, zásobník TV 220l

Kompaktní splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda, objem zásobníku: 210 litrů, jmenovitý tepelný výkon: 2,6 až 11,6 kW – cenově atraktivní splitové tepelné čerpadlo.

Výrobce-dodavatelViessmann

KódZ015356

Dostupnostna objednávku

Dodání od 30 prac. dnů. a více

Vaše cena/ks216 396 Kč s DPH (178 840 Kč bez DPH)

Popis produktu Viessmann Vitocal 222-S Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda 5,5kW/230V, zásobník TV 220l

Kompaktní splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda, objem zásobníku: 210 litrů, jmenovitý tepelný výkon: 3,8 až 11,6 kW – cenově atraktivní splitové tepelné čerpadlo.

 • Oddělení na tichou vnitřní jednotku a venkovní jednotku přivádějící vnější vzduch
 • Flexibilní uspořádání a montáž venkovní jednotky
 • Kompaktní rozměry vnitřní jednotky pro kuchyňský rastr
 • Komfortní zásobování teplou vodou díky 210litrovému zásobníku
 • Optimalizované využití vlastně vyrobené elektřiny
 • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky pro státní dotační programy
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Třída energetické účinnosti:
  • jmenovitý tepelný výkon 3,0 do 5,6 kW: A++ / A+ *
  • jmenovitý tepelný výkon: 7,7 až 10,6 kW: A++ / A++ *
*podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry, nízkoteplotní (35 °C) / středně teplotní aplikace (55 °C)

U novostaveb rodinných domů představuje splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 222-S cenově atraktivní a kompaktní řešení.

Grafické uživatelské rozhraní regulace Vitotronic 200 zajišťuje snadnou/intuitivní obsluhu. Velký displej je podsvícený, kontrastní a snadno čitelný.

Vytápění a chlazení

Vitocal 222-S lze volitelně použít jako čistě topný systém a nebo pro vytápění a chlazení. V kombinaci s bytovým větracím systémem nabízí komfortní temperování místností.

Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 222-S

Splitová tepelná čerpadla se vyznačují oddělením na tichou vnitřní jednotku a venkovní jednotku přivádějící vnější vzduch. Při tomto typu instalace jsou omezeny nákladné průrazy stěnami a pokládání vzduchových kanálů. Jako čistě vytápěcí systém, a nebo jako zařízení pro vytápění a chlazení je obzvlášť vhodný pro novostavby a modernizace.

Vitocal 222-S je splitové tepelné čerpadlo s integrovaným 210litrovým zásobníkem teplé vody.

Velmi tiché venkovní jednotky od firmy Viessmann

Nové venkovní jednotky v nadčasovém designu padnou hned do oka. Zařízení s jedním nebo dvěma ventilátory pochází z vlastního vývoje a výroby. Kromě mimořádně tichého provozu mají velmi dobré výkonové hodnoty a vynikající kvalitu zpracování a produktu – Made in Germany.

Nízké provozní náklady díky vysoké účinnosti 

Ve venkovních jednotkách nových tepelných čerpadel zajišťují kompresory Scroll s řízením podle otáček a asymetricky dimenzované výměníky tepla vysokou účinnost. Znakem těchto výměníků tepla jsou výrazně větší průměry kanálů na straně vody než na straně chladiva. Tím se zvyšuje přenos tepla a snižuje spotřeba elektřiny oběhového čerpadla.

Účinná a kompaktní domácí centrála pro vytápění, chlazení, přípravu teplé vody a větrání

Velký počet variant výkonů a vybavení systémové kombinace Vitocal 222-S společně s bytovým větracím přístrojem Vitovent 300-F umožňuje přizpůsobení domácí centrály energetickým požadavkům budovy a hodí se především pro novostavbu.

Rekuperace tepla bytového větracího přístroje Vitovent 300-F doplňuje energeticky úspornou topnou techniku. Systémová kombinace dosahuje až 98 procent rekuperace tepla. V pasivním domě může být systémová kombinace provozována také jako teplovzdušné vytápění. Volitelně nabízený hydraulický topný registr umožňuje přitom ohřev přívodního vzduchu.

Kompaktní vnitřní jednotky

Svým nadčasovým designem a šířce pouhých 60 cm mohou být vnitřní jednotky tepelného čerpadla Vitocal 222-S postaveny blízko obytných prostor (např. v úklidové komoře). Obsahují hydraulické komponenty, výměník tepla (kondenzátor), zásobník teplé vody, vysoce efektivní čerpadlo, průtokový ohřívač topné vody, trojcestný přepínací ventil i regulaci Vitotronic 200.

Regulace tepelného čerpadla s naváděním v menu

Regulace Vitotronic 200 má logické a snadno srozumitelné uspořádání. Velký displej je podsvícený, kontrastní a snadno čitelný. Grafické rozhraní slouží i k zobrazení topných a chladicích křivek.

Účinné a hospodárné

Splitová tepelná čerpadla pracují velmi hospodárně při provozu s částečným zatížením. Pomocí invertorové techniky a modulovaného způsobu provozu se jejich výkon vždy přizpůsobuje aktuální potřebě tepla, takže dosahují vysoké účinnosti v každém provozním bodě.

Rozsáhlý servis Viessmann

Propojení venkovní a vnitřní jednotky pomocí chladicích potrubí do jednoho uzavřeného okruhu musí provést odborník na chladicí systémy. Tento odborník získal patřičné vědomosti mimo jiné i týdenním školením z vyhlášky o ochraně při práci s chladicími médii, a má proto oprávnění pro uvedení takových zařízení do provozu. Uvedení do provozu mohou provádět i servisní pracovníci firmy Viessmann.

Připraveno pro podání žádosti o dotaci

Integrovaná regulace je připravena pro SmartGrid a má zabudované počítadlo množství tepla. Proto může být pořízení tepelného čerpadla Vitocal 222-S podporováno z veřejných prostředků.

Přehled

 • Výkon (kW) 2,6 až 11,6 kW
 • Koeficient výkonu COP v režimu vytápění Až 5,1 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a až 3,8 (vzduch 2 °C/voda 35 °C)
 • Třída energetické účinnosti 3,0 až 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 až 9,06 kW: A++ / A++, dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek - řešení pro nízkoteplotní aplikace(výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace(výstupní teploty do 55 °C)
 • Třída energetické účinnosti – Příprava pitné vody A
 • Oblast použití Rodinný dům, novostavba a modernizace
 • Ovládání Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
 • Příprava teplé vody Integrovaný 220 litrový zásobník teplé vody
 • Další funkce Flexibilní umístění venkovní jednotky(volně stojící nebo nástěnné). Komfortní díky reverzibilnímu provedení, které umožňuje topení a chlazení.

Soubory ke stažení

Dotaz na zboží Viessmann Vitocal 222-S Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda 5,5kW/230V, zásobník TV 220l

 
 


Váš telefon využijeme pouze k zodpovězení Vašeho dotazu.

Váš e-mail využijeme pouze k zodpovězení Vašeho dotazu.
 

* - hvězdičkou označené položky je nutné vyplnit

Dotazníkový formulář neslouží k objednávkám zboží.

Předchozí dotazy

Žádné předchozí dotazy
Koupelny a příslušenství
Topení, plyn a voda
Rekuperace vzduchu větrání, čidla a digestoře
Obklady a dlažby